fuksi
Nupat noticis sprādziens kādā atomelektrostacijā – visapkārt plūst biezi dūmi, pa skaļruņiem spalgi spindz avārijas sirēnas, ziņojot par nupat notikušo nelaimi. Ielūkojoties telefonā, ieraugi īsziņu – tā ir no mammas, kas sprādzienā atkal vaino tevi… Tu uztaisi vēl pēdējo pašiņu ar kaut kur tālumā redzamo, sēnei līdzīgo dūmu mākoni un apjaut, ka nu ir ziepes! Nepatikšanas jau var saost pa gabalu, un vienīgais glābiņš ir Zellijas izslavētie bunkuri, kuros iekļūt var tikai tie, kuri iesvētīti studentu kārtā. Tu sāc skriet patvēruma virzienā, bet ceļā Tevi sagaida šķēršļi. Kas tad tas?

Fuksi, fuksi… Ja domāji, ka, iesniedzot dokumentus un parakstot līgumu, esi kļuvis par studentu, tad reģistrēšanās nedēļā kāds Tevi ir pamatīgi apmānījis! Lai kļūtu par īstu studentu, Tev jātop iesvētītam, bet tas nozīmē virkni pārbaudījumu studentiskā stilā!

Šī gada iesvētības solās būt īpaši radioaktīvas, jo LU DF un LU FMF vecāko kursu studenti ir parūpējušies par saujiņu aizraujošo uzdevumu, kuri Tev, fuksi, būs jāpārvar, lai nokļūtu Latvijas Universitātes mazajā paradīzē – Zellijas bunkuros, kurā notiks dzīres par veiksmīgu izvairīšanos no radiācijas!

Uz iesvētību daļu gaidīsim Tevi piektdien, 6.oktobrī, Datorikas fakultātes Mācību telpā (Raiņa bulvāris 19, 3.stāvs) plkst. 16.00, kur cīņā pret radiāciju Tev palīdzēs pašpārvaldes pārstāvji. Plkst. 22.00 Zeļļu ielā 25 Tev un Taviem jaunajiem studiju biedriem būs iespēja apmeklēt ikgadējo Fukšu balli, kurā laipni gaidīti arī jūsu draugi un paziņas.

Lai paglābtos no radiācijas un veiksmīgi nokļūtu Zellijas bunkuros, Tev nepieciešama neliela sagatavošanās:

  1.      apģērbu gādā ērtu, siltu, bet tādu, kuru nebūtu žēl sasmērēt. Veckursnieku pārbaudīta metode ir vietējās humpalas, kur par pāris eiro var iegādāties īsteni radioaktīvus iesvētību tērpus;
  2.      sagatavo sevi priekiem, smiekliem un absolūti trakai ballītei gan iesvētību, gan Fukšu balles laikā (iesvētības ilgs apmēram 2,5h);
  3.      apģērbs, ar kuru pēc zvēresta nodošanas varēsi doties uz balli (Zellijas bunkuri piedāvā lielisku iespēju nodušoties anti-raidācijas dušās, bet Tavas mantas, līdzpaņemtie dušas piederumi un citas lietas Tevi tur jau gaidīs);
  4.      uzkodas un dzēriens tik, lai pietiktu pašam un būtu spēks atpūtai, dejām un dziesmām līdz rīta gaismai!

Ja Tu vēl šaubies par iesvētību apmeklēšanu, atceries, ka iesvētības pirmkursnieka kārtā ir tikai vienreiz! Tu esi tas, kas veido savas atmiņas, un tieši Tu tās tālāk varēsi nodot nākamajiem pirmkursniekiem! Ja nu tomēr kādu iemeslu dēļ esi nolēmis nepiedalīties fuksēšanas daļā – apsolām nedusmoties! Mēs Tevi tāpat gaidīsim uz ballēšanos plkst. 22.00.


Ja esi fuksis, kas piedalās iesvētībās, par ieeju ballē Tev satraukumam nevajadzētu būt. Ja esi pirmītis, kas iesvētības palaidis garām, vai kāda cita kursa/fakultātes students/pirmīša draugs, par ieejas kartēm interesējies LU DF un LU FMF pašpārvaldē!

Balles jaunumiem seko šeit- https://www.facebook.com/events/246380835885508/

Radiācijas draudu dēļ ballē nevarēs ienest stikla taru, tādēļ iesakām izvēlēties dzērienus plastmasas traukos vai laicīgi parūpēties par to pārliešanu! (Tas pats attiecas arī uz marinētajiem gurķīšiem!)

Gatavo savas labākās ūziņas, foršākās kurpes un spējīgāko anti-radiācijas ierīci un tiekamies iesvētībās!