Kokos sārtojas lapas, dienas kļūst īsākas un e-studijās parādās pārbaudes darbi – ir Oktobris, kas nozīmē, ka tuvojas Datorikas fakultātes Studentu pašpārvaldes vēlēšanas. Pašreizējā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ vēlēšanas notiks attālināti, bet precīzas detaļas par attālināto procesu vēl nevaram sniegt. Kad tās būs skaidras, ziņosim jums. 😉

Datorikas fakultātes Studentu pašpārvalde ir Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes studējošo vēlēta, neatkarīga studējošo tiesību un interešu pārstāvības institūcija augstskolā, kurā darbojas 25 studenti.

Dalība vēlēšanās

Lai kļūtu par DF SP biedra kandidātu ir jāiestājas partijā. Ir iespējams vai nu iestāties jau esošā partijā vai arī veidot savu. Veidojot savu partiju, ir jāaizpilda zemāk pieejamā veidlapa un digitāli tā jānosūta uz velesanas@datoriki.lv līdz 26. oktobrim (ieskaitot). Ja veidlapā tiks konstatētas kļūdas, tā netiks pieņemta, tāpēc pirms tās nosūtīšanas kārtīgi pārbaudiet veidlapā ierakstītos datus.

Visus kandidātu pieteikumus pieņemam ar elektroniskajiem parakstiem. Ja veidlapu nav iespējams parakstīt elektroniski, tad partijai ir jāiesniedz fiziska kopija ar fiziskiem parakstiem DF Studentu pašpārvaldei.

Kandidātu secība vēlēšanu biļetenā būs identiska veidlapas saraksta secībai.

Papildus tam katram saraksta kandidātam arī jāaizpilda, elektroniski jāparaksta un jāiesniedz kandidēšanas apliecinājums. Visus kandidēšanas apliecinājumus ir iespējams iesniegt kopā ar partijas pieteikumu.

Aģitācija

Katrai apstiprinātai partijai ir iespēja publicēt vienu rakstu katrā no Datorikas fakultātes Studentu pašpārvaldes sociālajiem tīkliem (Facebook un Instagram), kā arī mājaslapā datoriki.lv. Papildu informāciju par kandidātiem var sūtīt uz e-pastu velesanas@datoriki.lv.

Pārējie publicitātes un aģitācijas materiāli ir saskaņojami pēc ierastās universitātes kārtības. Visu materiālu izveidi partijas finansē par personīgajiem līdzekļiem.

Sākot ar 7. novembra plkst. 12.00 iestājas klusuma periods – partijām ir jāpārtrauc jebkāda veida aģitācija. Ja šis noteikums tiks pārkāpts, partija tiek diskvalificēta.

Norise (pašlaik zināmais)

Šogad vēlēšanas norisināsies nedēļā no 8. līdz 14. novembrim.

Datorikas fakultātes studentiem būs iespējams nobalsot šajos datumos un laikos:

  • 8. novembrī 14.00 – 15.30
  • 10. novembrī 12.00 – 16.30
  • 11. novembrī 10.00 – 14.30

Dokumenti

Neskaidrību un jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar DF SP Vēlēšanu komisiju, rakstot uz e-pastu velesanas@datoriki.lv.