Straujiem soļiem tuvojas rudens studiju semestris un līdz ar to – Mentoru programma. Uzsākot studiju gaitas, pirmā kursa studenti sastopas ar lielu daudzumu jaunas informācijas, negaidītām situācijām un nokļūst pagaidām vēl neiepazītā vidē. Lai palīdzētu pirmkursniekiem iekļauties studiju vidē, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē jau trīs gadus darbojas Mentoru programma. Katram pirmkursniekam ir iespēja iegūt savu mentoru – vecākā kursa studentu, kurš būs padomdevējs šajās dzīves pārmaiņās, nodrošinot mentorējamo ar informāciju, sniedzot palīdzību, konsultācijas un atbalstu, kā arī daloties ar savu personīgo pieredzi un zināšanām.

Anketa pirmkursniekiem (līdz 31. augusta 23:59): http://df.lu.lv/mentoru_programma/

“Mentoru programma vienmēr paliks atmiņā ar pozitīvām emocijām, jo ar savu mentoru kļuvām par ļoti labiem draugiem, atradu savu pirmo darbu kā programmētājs un veiksmīgi iejutos studiju vidē. Vērtīgākais, ko vari paņemt no dalības programmā, manuprāt, nav palīdzība akadēmiskajos jautājumos, jo mentora-mentorējamā attiecības arī ir lieliska iespēja iegūt noderīgus kontaktus un iesaistīties pašpārvaldes rīkotajos pasākumos. Šie ir iemesli, kadēļ es izvēlēlejos kļūt par mentoru nākamajā mācību gadā, ka arī koordinēt programmas darbību.”

Mārcis Nīmants, mentorējamais

“Ja man jautātu piedalīties mentoru programmā kā mentoram jau trešo gadu, es to noteikti darītu. Tā ir lieliska pieredze, katru gadu saskarties ar jauniem cilvēkiem. Ja man jautātu vai es no tā ko iegūstu mana atbilde būtu viennozīmīgi jā. Kaut esi mentors vienmēr ko iegūsi sev, bet, lai noskaidrotu, kas tas ir noteikti par tādu jākļūst, jo katrs sev redz citu personīgo ieguvumu. Tā ir neaizmirstama sajūta, kad ar citiem mentoriem dalies priekos, bēdās vai problēmās. Mēs visi kļūstam par tādu komandu un tas noteikti palīdz sfērā. Mentoru programma nes ieguvumus ne tikai jaunajiem studentiem, bet arī mentoriem.”

Reinis Kasparsons, mentors

Mentoringa programma Datorikas fakultātē tiek realizēta sadarbībā ar Accenture Latvia.

 

Jautājumu gadījumā droši sazinies ar Mārci vai Austri!

Mārcis Nīmants +371 278 44 789

nimantsm [at] gmail.com

Austris Cīrulnieks +371 29 32 84 26

austris.cirulnieks [at] gmail.com