IMGP4082
Tieši pirms divām nedēļām pirmkursnieki devās neparastā piedzīvojumā, kura laikā viņi iepazina viens otru, universitāti un vecāko kursu studentus. Šī piedzīvojuma nosaukums ir “Sējiens 2017”, kas ilga veselas 3 dienas, un tā ietvaros tika apēstas 33 picas, uzzīmēti 14 plakāti, nobraukti 110 km, visiem kopā noskrieti vismaz 650 km, nočiepti 4 karogi, kā arī saplēstas pāris bikses un citi apģērba gabali.

Kolīdz jaunie datoriķi ieradās Datorikas fakultātē, viņus jau sagaidīja pirmās aktivitātes – iepazīšanās spēles. Pēc tām jauniešus varēja sastapt, maldoties pa Latvijas Universitātes galvenās ēkas gaiteņiem un kāpnēm, kur komandās, paralēli uzņemot netriviālus selfijus, notika orientēšanās. Protams, kas gan ir Sējiens bez tradicionālās plakātu zīmēšanas un to novērtēšanas! Tomēr ar notikumiem Raiņa bulvāri 19 viss nebeidzās. Jau vakarpusē visi kopīgi devāmies uz t.s. “pasta bedri”, lai dotos ceļā uz Garozu. Ikviens garāmgājējs ceļā no universitātes līdz izbraukšanas vietai noteikti dzirdēja datoriķus skandējam gan “1101001”, gan “Kodēju, lai kodētu!”.

Vakarpusē ieradāmies Garozā, kur līdz pat 3.septembrim jaunie studenti turpināja iepazīt viens otru, pildīt neparastus uzdevumus un pārbaudīt savu izturību. Teātra laikā katrs varēja pierādīt savas aktiermākslas spējas, savukārt pēc tā pie ugunskuriem pirmkursnieki uzzināja gudrības un padomus no vecāko kursu studentiem, darbnīcās jaunie datoriķi uzzināja, kas viņus sagaida un kādas iespējas piedāvā universitātē. Arī mūsu draugi “Accenture” bija ieradušies, lai iepazīstinātu studentus ar to, kā arī piedāvāja mums aizraujošas spēles un pats galvenais – garšīgus kliņģerus. Pēc nelielas atpūtas pirmkusnieki gatavojās pirmajai nopietnajai aktivitātei. Spēlē “Capture the Flag” jaunieši tika iepazīstināti ar nerakstītu tradīciju – citu LU fakultāšu karogu zagšanu, tiesa, darot to savstarpēji. Pēc spraigas spēles pirmkursnieki devās morāli un fiziski gatavoties šī piedzīvojuma lielākajam pārbaudījumam – nakts trasei. Brauciens ar zip-line, koju dzīves izjušana uz savas ādas, šļūciens pa plēvi, dziesmu dziedāšana ar ūdeni rīklē un daudz kas cits notika šajā vakarā. Prieks, ka visi Sējiena dalībnieki veiksmīgi tika galā ar šo pārbaudījumu.

Par izturību un atjautību pirmkursnieki bija nopelnījuši balvas. Atjautīgākie orientēšanās lietpratēji, aktiermākslas eksperti, izcilākie karogu zagļi un nakts trases izdzīvotāji tika pie īpašām fakultātes un pašpārvaldes balvām. Protams, tika piešķirtas arī individuālās balvas gan labākā #Sejiens2017 foto autoram, gan citiem datoriķiem, kas sevi pierādīja šī pasākuma laikā. Pēc aizraujošām 3 dienām nogurušie dalībnieki un organizatori devās atpakaļ uz Rīgu, bet nevis lai atpūstos, bet gan sagatavotos lielajam Aristoteļa gājienam! “Kodēju, lai kodētu”, “1101001”, “Datorikas fakultāte – tava māte kvalitāte” un citi saukļi skanēja no visas sirds un dvēseles, ar ko arī noslēdzās pirmkursnieku pirmais lielais universitātes piedzīvojums.


Meklē Sējiena bildes šeit un arī šeit!


Lielu paldies vēlāmies teikt mūsu sponsoram un ilggadējam draugam “Accenture”, kuru atbalsts ļauj turpināt tradīciju rīkot jaunajiem datoriķiem šo neparasto piedzīvojumu!
accenture270B1