No 15. līdz 17. aprīlim Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinību akadēmiskajā centrā Torņakalnā norisināsies pirmais veselības tehnoloģiju hakatons Baltijā – “Garage48 HealthTech”. Hakatonu organizē LU Datorikas fakultātes studentu komūna “Health Hackers” sadarbībā ar “Garage48”, Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvaldi.

Mūsdienās tehnoloģijām ir liela nozīme gan cilvēku personīgajā dzīvē, gan dažādās industrijās. Viena no visnozīmīgākajām noteikti ir veselības aprūpes sfēra, kura bez tehnoloģijas klātbūtnes šobrīd nebūtu iedomājama. Hakatona mērķis ir apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro pētniecisko un startup  projektu tapšanu veselības tehnoloģiju jomā. 48 stundu laikā 150 nozaru pārstāvji un studenti no idejas centīsies radīt strādājošu prototipu. Pasākuma pirmajā dienā dalībnieki prezentēs savas idejas un veidos komandas, kurās nākamajās dienās strādās pie prototipa realizācijas. Rezultāti tiks prezentēti visu dalībnieku, kā arī investoru un mentoru priekšā. Prezentācijas tiks pārraidītas internetā, paplašinot skatītāju skaitu un popularizējot pasākumu ārpus Latvijas robežām,” par pasākumu stāsta hakatona “Garage48 HealthTech” organizators Emīls Sjundjukovs (Emil Syundyukov).

Veselības tehnoloģijas ir strauji augoša niša, kurā ir vieta inovācijām un jauniem uzņēmumiem. “Garage48 HealthTech” ir lieliska starta vieta, kur atrast domubiedrus, īstenot savu ideju un radīt pirmo prototipu. Šobrīd hakatona formāts ir guvis popularitāti, jo tas ir efektīvs veids, kā satuvināt idejas autorus, izstrādātājus, mentorus un investorus, lai radītu ko jaunu un nebijušu. Mums ir prieks, ka šogad iesākam arī jaunu formātu – specializētu veselības tehnoloģiju hakatonu, kas būs jaudīga platforma šīs jomas speciālistiem un, iespējams, ar jaunām tehnoloģijām uzlabos vai pat pārvērtīs mūsu turpmāko dzīvi,” atzīst Oskars Gauks, “Garage48” organizētājs Latvijā.

Kā stāsta pasākuma atbalstītāja Lattelecom Korporatīvās attīstības dienesta direktore Kerli Gabriloviča: “Inovatīvi risinājumi ir viens no mūsu stratēģijas pamatelementiem un plānojam, ka nākotnē būtisku daļu no uzņēmuma piedāvājuma veidos tieši viedie risinājumi. Pagājušā gada nogalē Lattelecom uzsāka jaunu iniciatīvu «Startt», kuras mērķis ir veicināt inovāciju rašanos uzņēmumā un sadarbību ar jaunuzņēmumiem. Veselības joma viennozīmīgi ir viena no perspektīvākajām nozarēm, kuras tālākā attīstība iet ciešā rokā ar tehnoloģiju inovācijām. Mēs ticam, ka Baltijas pirmais veselības tehnoloģiju hakatons būs nozīmīgs starta punkts jaunām, daudzsološām idejām un risinājumiem veselības jomā. Esam gatavi sniegt savu atbalstu šo ideju realizācijā.”

Hakatons norisināsies 48 stundas – no piektdienas līdz svētdienai. Tā dalībniekiem būs iespēja darboties kādā no 3 virzieniem:

  • Hardware – dalībnieki strādās ar “dzelžiem” un mēģinās izstrādāt fiziskus prototipus savām idejām,

  • GadgetHack – dalībnieki darbosies ar dažādām ierīcēm, uz kurām izstrādās ar veselību tehnoloģijām saistītas lietotnes un projektus,

  • Software – dalībnieki veidos lietotnes un virtuālus prototipus savām idejām.

Hakatonā laipni aicināti piedalīties Baltijas valstu medicīnas, veselības aprūpes, datorikas, informācijas tehnoloģiju, elektronikas, dizaina, mārketinga, sociālo zinātņu un saistītu nozaru studenti un speciālisti.

Plašāk par reģistrāciju pasākumam šeit

“Garage48 HealthTech” hakatons norisināsies ar Lattelecom, Attīstības finanšu institūcijas Altum, Microsoft, Mass Portal, Accelerace Latvia un Elektronikas un datorzinātņu institūta atbalstu.

Papildu informācija:

Emīls Sjundjukovs

20201964

e.syundyukov@gmail.com