Nu jau trīs mēnešus lepni sevi saucu par frontend izstrādātāju. Uzņēmuma, kurā es strādāju – Turn, vērtības ietver mācīšanās kultūru un sadarbību. Un viena no mūsu specialitātēm ir tieši frontend izstrāde (kur ik pēc 5 minūtēm iznāk jauns CSS vai JS framework). Vienīgais veids, kā tikt šim līdzi, ir nepārtraukti mācīties un apgūt jaunāko staffu un uzlabot esošās zināšanas.
Kā?
No pieredzes runājot, viens no efektīvākajiem veidiem, kā šādas lietas apgūt, ir skatoties video pamācības (Lynda.com, Treehouse, Plurasight etc) vai konferenču video (Smashing Conf, Fluent Conf, JS Conf, CSSConf, An Event Apart etc.). Šādi ir iespējams mācīties no labākajiem nozares profesionāļiem un tikt pie informācijas, kas savādāk nebūtu pieejama, kā arī, ja kursā tiek stāstītas zināmas lietas, to ir iespējams noskipot vai skatīties ar 1.5x ātrumu.
Kas?
Pliku video skatīšanos var darīt arī viens pats, sēžot parkā, bet, ja to dara vairāki cilvēki kopā, tad ir iespējams padiskutēt, apmainīties ar pieredzi un paplašināt savu redzesloku, tāpēc aicinu Tevi pievienoties ceturtdienu vakaros – 19:00, Krišjāņa Valdemāra ielā 149-508 (Turn ofiss) uz Frontend Izaugsmes Atbalsta Grupu. (Plānotais ilgums ir 1.5h.)
Ja vēlies pievienoties vai Tev rodas kaut kādi jautājumi / ierosinājumi, dod ziņu epastu uz osvalds@turn.lv
Tēmas, kuras ierosinu apskatīt nākamajās nedēļās:
24.09.
CSS only navigācija
http://www.lynda.com/
Flexbox
http://www.lynda.com/
01.10
Javascript performance:
https://www.youtube.com/
08.10
CSS Box modelis
http://www.lynda.com/
Es jau neko nesaku, bet mājaslapu veidošana nav pat CS. Būtu necienīgi pret citām nodarbēm saukt šo par triviālu nodarbi. Pazūdiet uz S(Z)F.
– patvaļīgi izvēlēts DF lektors
Pēc šādu komentāra rekomendēju izlasīt IEEE SWEBOK v3 2-5 nodaļu par “User Interface Design”. 🙂
http://www.computer.org/web/swebok/v3