Roboti visurgājēji, kurus var izmantot pazudušu sēņotāju meklēšanai, datorizēti gurķi, vienota muzeju datubāze, sejas atpazīšanas programmatūra, kas spēj jebkuru ciema Vladislavu un Margaritu saskatīt ar sapīkušiem ceļotājiem pārpildītā lidostā, neatkarīgi no bārdas kupluma vai sataisītās grimases. Izklausās pēc augsti attīstītām tehnoloģijām, kuras vidusmēra latvju tautietim neredzēt kā savu liesu? Nepareizi! Atskaitot datorizētos gurķus, viss iepriekš minētais Latvijā jau pastāv, ir spējīgs darboties un, svarīgākais, ir mūsu pašu bāleliņu veidots.

Bija auksts 13. decembra vakars un tie drosmīgie 30++ Datorikas fakultātes 1. un 2. kursa studenti, kuri turēja savu vārdu un ieradās uz 1. kursa studentes Lauras Ķirsones organizēto ekskursiju, tika aizvesti uz IT Demo centru – Latvijas tehnoloģisko brīnumu paradīzi, kur paskaidro, tieši cik ļoti Latvija ar zaļu Lamborghini rullē pa vispasaules IKT maģistrālēm.

Latvija var! Šo divu vārdu nozīme tapa apliecināta ar prezentācijām, vairāk vai mazāk interesantiem grafikiem, statistiskām un praktiskām demonstrācijām, kurās katrs varēja pielikt savas pirkstu falangas pie šīszemes brīnumiem.

Par brīnumiem sūdzēties nevar. Izrādās, ka Latvija var ne tikai eksportēt kokus, bet arī tulkošanas ziņā iemīt zemē Google (Tilde), lepoties ar internetu, kurš jaudīgāks par traku bebru atkušņa laikā, kā arī nodrošināt pasaules nomaļākos nostūrus ar komunikāciju iespējām. IKT kompānijas Latvijā ir daudz un ik mirkli tām pievienojas vēl citas, piemēram infogr.am vai mūsu pašu LU DF (ex) biedri ar Mighty Fingers. Kopumā svarīgākais ir tas, ka Latvija neatpaliek, IT joma aug un darbi būs i pašam, i Sašam.

Latvia – IT that cares!

Galeriju ar bildēm no šī piedzīvojuma meklē šeit