Latvijas Universitātes Studentu padome vērš uzmanību nepietiekamajam finasējumam, kas atvēlēts augstākajai izglītībai nākamā gada valsts budžetā. Lai arī koledžas līmeņa izglītības iestādēm paredzēts finansējuma palielinājums vairāk kā 1,5 miljonu latu apmērā, augstskolām finansējuma palielinājums valsts budžetā netika plānots. Papildus 1,9 miljoniem latu, kas no studiju kreditēšanas finansējuma pārpalikuma tika pārvirzīti skolēnu mācību līdzekļu iegādei, augstākajai izglītībai draud vēl 200 tūkstošu latu samazinājums. Nav skaidri zināms, no kādas pozīcijas šī nauda varētu tikt atņemta. Sliktākajā gadījumā šī summa varētu tik samazināta no budžeta vietu pozīcijas.

Augstākās izglītības politikas veidotāji 16.oktobra Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē izrādīja protestu šādam budžeta piedāvājumam, kur finansējums ne tikai netiek palielināts, bet samazināts. Tā rezultātā 17. oktobrī šī komisija lēma par papildus 1,9 miljonu latu pieprasīšanu augstākajai izglītībai. Taču šis finansējuma palielinājums vēl joprojām nav garantēts, jo gala lēmumu par finansējumu augstākajai izglītībai pieņems Saeima.

Jāuzsver, ka valsts šobrīd nenosedz vienas studiju vietas bāzes izmaksas pilnā apmērā, bet gan tikai 84,37% no nepieciešamā. To varētu salīdzināt ar gadījumu, kad mamma dēlu sūta uz veikalu pēc piena, kurš maksā vienu latu, bet pirkuma veikšanai iedod tikai 85 santīmus. Lai arī piemērs ir ļoti triviāls, tas skaidri attaino un skaidro situāciju, kādēļ augstākā izglītība Latvijā šobrīd ir tik sliktā stāvoklī. Bez šī trūkstošā finansējuma un ar vispārējo izmaksu pieaugumu, var pienākt brīdis, kad augstskolām var nepietikt naudas, lai ziemā pietiekami apsildītu studiju telpas, kā arī var nākties samazināt pasniedzēju atalgojumu. Tas varētu novest pie esošo pasniedzēju aiziešanas un jauno profesionāļu mazāku interesi par darbu augstskolās, kas pasliktinātu studiju kvalitāti. Finansējuma iztrūkums var spiest augstskolas celt jau tā dažviet augstās studiju maksas.

Lai neturpinātu Latvijas augstākās izglītības degradāciju, Latvijas Universitātes Studentu padome aicina Saeimu piešķirt gan 1,9 miljonus latu augstākjai izglītībai, gan 200 tūkstošus augstskolām.

LU Studentu padome ir studējošo pašpārvalde, kurā apvienojas visu 13 Latvijas Universitātes fakultāšu studējošo pašpārvaldes. LU SP pārstāv Latvijas Universitātes studentu tiesības un intereses Universitāte un ārpus tās akadēmiskos, sociālos un kultūras jautājumos.